Restoran fişindeki detay şaşkına çevirdi: Hafta sonu için ekstra para aldılar

Sosyal paylaşım platformu Reddit’te gündem olan olay Avustralya’da yaşandı… Avustralya’da bir restorandan etli pilav ve gazlı içecek siparişi veren bir müşteri 40.97 dolar hesap ödedi. 

Fakat hesabın beklediğinden 4 dolar fazla gelmesine şaşıran tüketici fişe bakınca neye uğradığını şaşırdı. Zira restoran sahibi ekstra komisyon kesmişti. 

Menüde yazmamasına rağmen işletmeci, hem kredi kartı komisyon ücretini aldı hem de “cumartesi günü komisyonu” adı altında hesabın yüzde 10’unu tüketiciden tahsil etti. Bu duruma tepki gösteren müşteri durumu sosyal medyadan paylaştı. 

Birçok sosyal medya kullanıcısı da bu duruma büyük tepki gösterdi ve işletmelerin bu konuda bir bilgilendirme ibaresi kullanması gerektiğini söyledi. Bazı kullanıcılar, “Eskiden işletmeler bu tür bilgileri önceden verirdi fakat artık gizlediler. Artık menüde yazan fiyatlarla ödeme yapılmıyor” ifadesini kullandı. Bir kullanıcı ise, “Ben hafta sonu ekstra ücret alınmasından da rahatsızım. Restoranda nefes alma komisyonu da alsınlar” yorumunu yaptı.

Avustralya’da hafta sonu ekstra komisyonun çok fazla olduğu ve kredi kartıyla ödeme yapan müşterilere bir komisyon daha eklendiği kayıtlara geçti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir